Jak dobrać meble do łazienki?

nowoczesne meble do łazienki

Zadaniem mebli czy to salonowych, kuchennych czy łazienkowych jest uporządkowanie danej przestrzeni, ale też nadanie czy dodanie odpowiedniego charakteru. Współczesne wnętrza powinny być uporządkowane, szczególnie te minimalistyczne, w których nie ma miejsca na zbyt dużą liczbę dodatków, zdobień. Elementy, które mogą być schowane – powinny być. O ile wybór mebli do salonu, sypialni czy kuchni dla wielu osób wydaje się ważny, o tyle do mebli łazienkowych nie przykłada się już takiej roli. A to właśnie one powinny być starannie dobrane, by dobrze spełniały swoją funkcję przez długie lata. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat sposobu doboru mebli do łazienki – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

Zwróć uwagę na sposób montażu oraz materiał wykonania!

Łazienka jest pomieszczeniem, które jest rzadko remontowane. Można śmiało stwierdzić, że jest to wręcz pomieszczenie, które remontowane jest zazwyczaj raz na kilkanaście laty. Z tego względu wszystkie elementy, które się tam znajdą powinny być uniwersalne, nie podyktowane chwilowymi modami. Uniwersalne meble łazienkowe wkomponują się praktycznie do każdego wnętrza, bez różnicy czy będzie do łazienka utrzymana w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy klasycznym.

Istotny jest także kolor mebla, który powinien być dopasowany do całości stylistyki, lub powinien pasować do innych kolorów. Współcześnie największą popularnością cieszą się meble do łazienki w kolorach naturalnych, z dekorami imitującymi drewno, jasne, szare czy po prostu białe.

Oddzielną kwestią jest sposób montażu. Do wyboru są meble stojące, lub wiszące. Jeden i drugi rodzaj montażu posiada swoje zalety i wady. Meble stojące są bezproblemowe podczas montażu. Stawia się je w wybranym miejscu i na tym kończy się ta kwestia. Ze względu jednak na formę nie wyglądają lekko i w łazienkach małych mogą nie prezentować się korzystnie. Natomiast meble podwieszane wyglądają lekko. Pozwalają też w prosty i szybki sposób uporządkować łazienkową podłogę. Można ich wysokość dopasować do wzrostu domowników, co wpływa na komfort ich użytkowania. Montaż szafek podwieszanych nie jest już jednak tak prosty. Zazwyczaj wieszane są na specjalnych stelażach lub mocnych i wytrzymałych kołkach.

jak dobrać meble

Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonane zostały meble łazienkowe!

Jednym z ważniejszych czynników, jaki trzeba wziąć pod uwagę, wybierając meble do łazienki jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Powinien być on zabezpieczony przed działaniem wilgoci czy wody. W innym przypadku fronty i korpusy, blaty mogą w krótkim czasie puchnąć, rozwarstwiać się. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym często panuje wysoka wilgoć i wysokie wahania temperatury. Dobre meble powinny być pokryte lakierem lub specjalnymi foliami, które stworzą warstwę ochronną. Powinny być również wykonane z płyt wilgocioodpornych, które zwiększają ich odporność. Tego typu meble znajdują się w ofertach znanych i sprawdzonych producentów. Warto kupić je w branżowych sklepach, gdzie ma się pewność, że są one zgodne z opisem oraz, że są fabrycznie nowe i wolne od wad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × one =

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.